Erasmus+

Erasmus+ je program, který má za úkol propojit vysoké školy v Evropě za účelem výzkumu a vzdělávání a dává studentům možnost vycestovat do zahraniční na stáže po celé Evropské unii. Tento program byl vytvořen se záměrem podpořit vzájemné vztahy a spolupráci vysokých škol v rámci evropského prostoru, zkvalitnit jazykovou výuku, informovat o vzdělávacích systémech v různých zemích.

Student bakalářského/magisterského navazujícího oboru (tj. obory „krátké“, dvou- až tříleté) může na Erasmu strávit až 12 měsíců a může si těchto 12 měsíců rozdělit mezi studijní pobyty a praktické stáže. Student Všeobecného lékařství (tj. obor „dlouhý“, šestiletý) může využít až 24 měsíců, opět v libovolné kombinaci studijních pobytů a praktických stáží. Pro každý výjezd je nutné absolvovat výběrové řízení a dodržet minimální délku pobytu (studijní pobyt min. 3 měsíce, praktická stáž min. 2 měsíce).

Aby se student mohl programu zúčastnit, musí být aktivní ve studiu. To znamená řádně být zapsán na vysoké škole a musí uzavřít minimálně první ročník studia. 

Pokud vás zajímá více informaci o tomto projektu, tak se podívejte na tyto stránky.

Erasmus koordinátoři na 3. lékařské fakultě

MUDr. Jana Dáňová, Ph.D.

Akademický koordinátor

Tel.: +420 267 102 336

Email: jana.danova@lf3.cuni.cz

Mgr. Marika Bendová

Administrativní koordinátor

Tel.: +420 267 102 201

Email: marika.bendova@lf3.cuni.cz