Pod tímto textem můžete v komentářích pokládat libovolné otázky. Naši moderátoři se je pokusí odpovědět. Nevhodné dotazy budou mazány!
76 komentářů u „Diskuzní fórum“
Veronika
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli přichází v úvahu v případě nepříznivé epidemiologické situace nějaká změna v podmínkách přijímacího řízení (jak na bakalářské obory, tak na všeobecné lékařství)? Pokud ano, jaká?
Děkuji za odpověď, pěkný den 🙂
Veronika
David Marx
V tuto chvíli nepředpokládáme změnu přijímacího řízení – to jedině při drastické změně epidemiologické situace. Přijímací řízení je v červnu, tedy v době, kdy dle odhadů by měl být silný efekt očkování a tedy uvolnění podmínek. Pochopitelně vyloučit nelze nic, ale doufáme silně !
Martin Švejda
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to funguje v prváku s rozvrhem hodin. Je nějak pro prváky stanovený nebo si ho každý tvoří sám? Popř. jestli jsou někde rozvrh dostupné…
Děkuji za odpověď
Michaela
Dobrý den, mám takový dotaz. Bylo by možné studovat s Všeobecným lékařstvím ještě nějaký jiný bakalářský obor kombinovaně (třeba i na jiné škole)? Například Zdravotnický záchranář, nebo Sociální práce? Nebo je to časově velmi náročné?
Děkuji za odpověď.
Hana Voběrková, studentka 4. ročníku
Ahoj, teoreticky to určitě možné je. Na fakultě máme spoustu studentů, kteří kombinují studium všeobecného lékařství s jiným oborem (ať už souvisejícím, jako je například fyzioterapie a všeobecné ošetřovatelství, nebo taky z úplně jiného spektra – VŠE, konzervatoř, práva atd.). Zda bys to stíhala a vyhovovalo by ti takto kombinované studium, je spíš věc osobní preference a time managementu. Každopádně pokud tě to láká, vždycky to můžeš zkusit a případně studium jednoho z oborů kdykoli přerušit 🙂
Filip
Dobrý den,
chtěl bych si podat přihlášku na Vaši fakultu, obor Všeobecné lékařství, a zároveň na LF do Olomouce. Bohužel, termíny přijímacích zkoušek na tyto fakulty se kryjí a shodou okolností to jsou právě mé dvě „vysněné“ fakulty. Kdybych z tohoto důvodu zažádal o náhradní termín přijímacího řízení, mohlo by mi být vyhověno? Nebo to fakulta povoluje pouze nemocným či těm, kteří zrovna maturují/účastní se nějaké mimořádné události…?
Monika Marková
Dobrý den,
to není problém, žádost si podejte :o) Přílohou žádosti bude pozvánka k přijímací zkoušce, která se Vám kryje s naším termínem.
Zuzana
Dobrý deň, som študentka zo Slovenska a chcela by som sa spýtať, či sa platí ročný poplatok za štúdium na vašej univerzite a koľko ?
Ďakujem.
Monika Marková
Dobrý den,
na veřejných vysokých školách v ČR neplatíte školné, pokud nepřekročíte dobu určenou ke studiu „zdarma“. Pokud na 3. LF překročíte tuto dobu v magisterském studijním programu stanoveném na 6+1 rok a na bakalářském studiu na 3+1 rok, pak je Vám vyměřen poplatek za delší studium.
Tereza
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké je z pohledu studenta studium oboru všeobecné ošetřovatelství. Například co se týče rozvrhu, jestli si ho máte možnost upravit nebo je pevně daný, kolik dní v týdnu se chodí do školy a zda třeba stíháte zároveň s učením na testy i brigádu či práci. Dále by mě zajímalo jak vypadá praxe a jak se v průběhu let studia mění. Děkuji za odpověď 🙂
Aneta Pučanová, student 3. ročníku
Ahoj Terko, co se týče rozvrhu je spíše daný, než volitelný. Všechny povinné předměty jsou dané, poté je předmět povinně volitelný (PVK) a volitelný (VP-3 za 3 roky studia, obvykle si studenti volí 1 každý rok), který tím, že si můžeš zvolit sama je každý časově jindy.
Do školy se obvykle chodí 5 dní v týdnu, zde ( https://www.lf3.cuni.cz/3LF-1841.html ) se pro ukázku můžeš podívat, jak rozvrh vypadal. Je to však samozřejmě jen ukázka, rozvrhy se liší. Ohledně brigády či práce, nechci říkat že se to nedá ani, že to půjde, protože si myslím, že to má každý jinak. Najdou se tací co zvládnou (myslím teď na větší úvazky) chodit do práce, ale spíše vím o studentech, kteří měli v průběhu studia nějakou brigádu. Praxe je hodně variabilní a co můžu říct jako velké plus je, že díky variabilitě je možnost si v rámci praxí projít mnoho oddělení a zároveň na nich strávit poměrně dost času. Myslím, že je tedy po úspěšném ukončení studia lehčí si vybrat v jakém oboru by si ráda pracovala. Často daná oddělení již v průběhu studia nabízí brigádu dle kompetencí, jak na pozici sanitáře, ošetřovatele tak i praktické sestry.
Max
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy budou na webu vyvěšeny přijímací testy z minulého roku.
Děkuji
David Marx
Testy pro Všeobecné lékařství včetně správných odpovědí jsou umístěny na webu. V roce 2020 se pro ostatní programy přijímací zkoušky v důsledku COVID pandemie nekonaly, takže je třeba vycházet ze starších versí.
Michaela Hejnová
Dobrý den, posílá se v rámci přihlášky i potvrzení o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře?
Děkuji
David Marx
Neposílá, potvrzení o zdravotním stavu (především o očkování) se předkládá až u zápisu ke studiu po přijetí. Potvrzení o zdravotním stavu se též předkládá tehdy, pokud vznášíte nárok na modifikaci přijímacích zkoušet jako student/ka se speciálními vzdělávacími potřebami.
Karolína
Kolik se přijímá lidí na všeobecné lékařství? Jaká je pak „úmrtnost“ studentů? Kolik studentů studium dokončí?
David Marx
Do prvního ročníku přijímáme cca 220 uchazečů. Přibližně 15 % studentů neukončí první ročník úspěšně, což ale neznamená, že by fakultu opustili, mají možnost si předmět zapsat znovu a za rok se pokusit o úspěch.
Veronika
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Vaše 3.LF nabízí i letos přípravné kurzy na přijímací zkoušky. Má otázka zní, zdalipak se můžu přihlásit i jako osoba 3.ročníku. Maturitu i přijímací zkoušky dělám až příští rok, ale nechci nic podcenit. Děkuji předem za odpověď 🙂
Anna Fišerová, student 4. ročníku
Ahoj Verčo, určitě můžeš. Sama za sebe doporučuji volit kurz spíše ve 4. ročníku, pro ucelení všech znalostí, ale zajisté to nebude na škodu, pokud do toho chceš jít 🙂
Ema Kuklovská
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či sa podmienky na prijatie bez príjmacích pohovorov na odbor „všeobecné lekárstvo“ týkajú aj študentov zo Slovenska, ak spĺňajú všetky kritéria+športová reprezentácia SR na Majstrovstvách Európy a Sveta. Ďakujem
David Marx
Podmínkou přihlášky je absolvování maturitní zkoušky v ČR (vycházíme ze vzdělávací programů českých gymnázií), takže to bohužel možné není. ze ale pochopitelně podat standardní přihlášku.
Markéta
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budou na webu vyvěšeny přijímací testy z minulého roku.
Děkuji za odpověď
David Marx
Testy pro Všeobecné lékařství včetně správných odpovědí jsou umístěny na webu. V roce 2020 se pro ostatní programy přijímací zkoušky v důsledku COVID pandemie nekonaly, takže je třeba vycházet ze starších versí.
Karolína
Dobrý den, lze případně ze 3. LF přestoupit na jinou pražskou lékařskou fakultu?
David Marx
Přestupy mezi fakultami jsou možné, vždy se přitom posuzuje překryv v obsahu a rozsahu absolvované výuky a většinou i studijní výsledky v předcházejícím studiu – není to tedy automatický krok, podléhá správnímu uvážení.
Michal Mrkos
Dobrý večer, řeším dilema ohledně výběru vysoké školy. Posledních sedm let plánuji, že půjdu na medicínu, protože ačkoliv mě zoologie a botanika příliš nebraly, tělověda mě dost baví, řešení diagnóz, popis toho, jak vše funguje, proč to tak funguje, atd. Na druhou stranu v sobě cítím svého technického ducha. Baví mě programovat, vytvářet obvody, práce s PC. Pokud se podívám na svoje preference ve škole, je to oboje tak vyrovnané – účastním se krajských kol fyzikálních, chemických i matematických soutěží. Svoji budoucnost bych viděl v propojení medicíny a techniky, protože si myslím, že je stále málo lidí, kteří toto spojení utváří. Chtěl bych se proto zeptat, je studium všeobecného lékařství dobrým startem pro něco takového? Co se týká učení, nevadí mi učit se složité struktury, pokud vím, že mají smysl. Nevadí mi se něco naučit, když vím, že je to součástí systému a vím, že znalost pojmu je klíčová pro pochopení celku, to jsem tomu ochoten věnovat klidně všechen volný čas. To, co mi vadí je, když se mám naučit zpaměti nesouvisející pojmy, které ve většině případů neužiji. Jaká je tedy pravda o studiu medicíny, je to spíše o propojení pojmů nebo o takovém „šprtání“, jak se říká? Dále by mě zajímalo, jak moc se na medicíně u Vás pracuje s moderními technologiemi, je to spíše bádání nad knihou nebo užití různých prezentací webů atd? Obracím se na Vás 3. lf, protože mi přijdete nejvíce progresivní ze všech pražských fakult a proto, že váš systém, jak jsem se dočetl je spíše o učení se jednoho celku (orgánu) ze všech vědeckých směrů (histologie, anatomie, embryologie), než učení se jedné vědy o všem. Tato vaše cesta mi přijde rozumnější. Děkuji moc za vaše odpovědi. Michal Mrkos
Anna Fišerová, student 4. ročníku
Ahoj Michale, za mě osobně medicína rozhodně není jen o učení zpaměti nesmyslných pojmů – ano, v nějaké míře je to samozřejmě přítomno, ale většina studia se spíše věnuje funkčnímu propojení všech směrů, jako fyziologie, biochemie a tak podobně. Nad většinou učiva musí student logicky myslet, vše umět zpaměti by ani nebylo možné a u diferenciální diagnostiky pacienta by to nebylo velmi přínosné. Pro výuku máme integrovaný systém výuka, ve kterém najdeš prezentace a materiály ke každé jednotlivé hodině – já sama osobně knihy používám spíše v menším procentu a jen na některé předměty. Doporučuji Ti ale tyto otázky probrat přímo osobně s našimi studenty, stačí se přihlásit na jeden z hovorů, které probíhají celý měsíc, určitě se o tom můžeme pobavit víc 🙂
Nikola Maroušková
Dobrý den, jak zjistím, v kterých konkrétních soutěžích by mi mohlo být umístění uznáno pro upuštění od přijímací zkoušky? Jedná se mi o celostátní kolo soutěže Eurorebus, která má garanci MŠMT.
Monika Marková
Dobrý den, Nikolo,
umístění v soutěžích si, prosím, nastudujte v informačním letáku: https://www.lf3.cuni.cz/3LF-62-version1-informace_o_studiu_a_prijimacim_rizeni_21_22.pdf
Pokud splňujete umístěním na vyhlášených pozicích, dodáváte ke své žádosti i úředně ověřenou kopii úspěchu. Pokud by bylo cokoli nejasné, další řešení je na pracovnících studijního oddělení a byla byste vyzvána k doplnění.
Martina
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli budou uchazečům přípravného kurzu zaslány bližší informace o způsobu online hodin ?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Martina
David Marx
Ano, budou s eodesílat v úterý 12.1.
Adéla
Krásný den,
ráda bych se zeptala, jak dlouho Vám trvala příprava na přijímací zkoušky na obor: Všeobecné lékařství´´.
Děkuji.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Adéla Zamrazilová
Stanislav Skamene, student 4. ročníku
Ahoj, je to hodně individuální, ale průměr se myslím pohybuje někde mezi 2-3 měsíci. Na stránkách 3.lf najdeš i přijímací testy z minulých let (včetně správných odpovědí) a TRIMED bude v příštích měsících pořádat i přijímačky nanečisto, takže pokud budeš chtít, můžeš přijít a získat odhad jak na tom jsi 🙂
Adéla
Moc děkuju za odpověď! 🙂
Eliška
Dobrý den, ráda bych věděla, na kolik fakult jste si podávali přihlášky?
A pokud jste nějaký měli, jaký byl váš tzv. „záložní plán“ (tedy škola jiná než medicína, kam byste šli, pokud by vás nepřijali ani na jednu lékařskou fakultu)?
Anna Fišerová, student 4. ročníku
Ahoj, za mě jako studenta, je vždycky lepší podat si přihlášku kamkoliv to jde, limitovat se nechat akorát místem, pokud by Ti to někde vadilo. Já jsem měla přihlášku na 1.,2. a 3. lékařskou fakultu, ale chtěla jsem nejvíc na trojku, což se i splnilo! Záložní plán je u každého jiný a musíš vědět, co by tě bavilo, ale hodně z našich studentů za sebou má přírodovědu, biochemii či bakalářské obory, kterých u nás také najdeš mnoho.
Eliška
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má smysl se nějak připravovat na ústní pohovor a popřípadě jak?
Jan Hudák - studijní oddělení
Dobrý den,
ústní pohovor zahrnuje interpretaci populárně vědeckého textu. Komisaři posuzují schopnost samostatného úsudku, všeobecný rozhled a schopnost komunikovat a reagovat na dotazy. Není to zkouška znalostí.
Anna Plášilová, Všeobecné ošetřovatelství 2.ročník
Pokud se chceš připravit doporučuji si občas přečíst nějaký odborný časopis, vybrat si zajímavý článek, který následně zkusíš přeříkat kamarádům, nebo rodičům třeba. 🙂
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
ano, o konání přijímací zkoušky v náhradním termínu můžete požádat, žádost zasíláte v originále na SO, s případnými přílohami – buď originál nebo úředně ověřená kopie.
V případě, že uchazeče zastihne zdravotní indispozice v den konání části přijímací zkoušky, může povolit děkan uchazeči , který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, vykonávat přijímací zkoušku v náhradním termínu a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní či státní závěrečné zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Michaela Hejnová
Dobrý den, uvažuji o studiu medicíny v Praze a rozhoduji se mezi 2. a 3. lékařskou fakultou, ale bohužel tyto školy mají přijímačky ve stejný den. Je možné požádat o náhradní termín přijímaček z tohoto důvodu?
Děkuji
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
ano, o konání přijímací zkoušky v náhradním termínu můžete požádat, žádost zasíláte v originále na SO, s případnými přílohami – buď originál nebo úředně ověřená kopie.
V případě, že uchazeče zastihne zdravotní indispozice v den konání části přijímací zkoušky, může povolit děkan uchazeči , který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, vykonávat přijímací zkoušku v náhradním termínu a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní či státní závěrečné zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Erik Duffek
Dobrý deň,
môže študent zo SR používať slovenčinu počas skúšok a prednášok alebo je nutné komunikovať v českom jazyku?
Ďakujem,
Erik
Monika Marková - studijní oddělení
Používání slovenštiny během studia je možné, ovšem za podmínky, že je komunikace srozumitelná oběma stranám – vyučující může požadovat vysvětlení termínů v češtině, pokud ty slovenské nezná. Totéž se týká komunikace s pacienty – zejména pro ty mladší není již slovenština stoprocentně srozumitelná. Písemné zkoušky (testy) jsou studentům předkládány vždy v češtině.
Kristýna
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné uvažovat o studiu oboru Všeobecné lékařství ještě ve 23 letech či už je pozdě? Teď studuji na jiné vysoké škole (poslední ročník), ale nejsem si jistá, že je to „ono“.
Předem děkuji za odpověď.
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
možnost studovat na jakékoli VŠ či univerzitě v ČR není nijak věkově omezena.
Markéta Kosařová
Dobrý den,
jak je to prosím s termíny, které se překrývají?
Kdybych se chtěla hlásit na všeobecné ale i dentální?
Děkuji Markéta Kosařová
Jan Hudák - studijní oddělení
Pokud se přihlásíte na oba studijní programy, budete psát pouze jeden test z biologie, chemie a fyziky, kdy pro studijní program Všeobecné lékařství se započítávají všechny odpovědi, pro Dentální hygienu se budou započítávat pouze odpovědi z biologie a chemie.
Nikol Šustrová
Dobrý den,
mám dotaz ohledně upuštění od přijímacích zkoušek. Průměr z požadovaných vysvědčení mám 1,0. Bohužel nemám žádný požadovaný úspěch v mimoškolních aktivitách, ale jsem držitelem mezinárodního certifikátu CAE z angličtiny. Mohla bych v tomto případě být přijata bez přijímacích zkoušek?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Nikol Šustrová
Jan Hudák - studijní oddělení
Dobrý den,
pro to, aby bylo upuštěno od přijímací zkoušky, je nutné splnit veškeré podmínky, které jsou vypsány. Pokud nemáte některý z úspěchů, není možné od přijímací zkoušky upustit. Certifikát o znalosti cizího jazyka do těchto úspěchů nespadá.
Kryštof
Dobrý den, kdybych se náhodou dostal přes písemné testy na ústní pohovory, můžu preferovat jeden z těch dvou termínů, ve kterém probíhají? Kryje se to s přijímacími zkouškami v Olomouci. 3. LF a UPOL jsou jediné fakulty, kam se chci hlásit. Děkuji moc za odpověď.
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
vybírat si bohužel není možné. Pokud Vám bude přiřazen termín, který se Vám „nehodí“, máte možnost požádat o náhradní termín ústní části přijímací zkoušky.
Existuje také možnost, že se dostavíte v den, kdy můžete, pak je ovšem třeba vyčkat na termín ústní části, kam se nedostaví jiný uchazeč.
David Marx
Pokud nám svou preferenci sdělíte v den, kdy se píší testy, uděláme maximum pro to, abychom vyhověli.
Jan Vrána
Dobrý den,
chtěl bych požádat o upuštění od přijímacích zkoušek. Umístil jsem se na druhém místě v krajském kole geologické olympiády, kterou pořádá Masarykova univerzita. Bude toto umístění splňovat bod a) na vašich stránkách (do 3. místa v krajském kole české nebo slovenské středoškolské předmětové soutěže nebo olympiády anebo české nebo slovenské středoškolské odborné činnosti (SOČ); za ekvivalent těchto soutěží se považují soutěže kategorie A a B, které vyhlašuje každoročně MŠMT;)?
Děkuji za odpověď
Jan Hudák - studijní oddělení
Dobrý den,
ano tento úspěch splňuje podmínku v bodě a).
Martina
Kolik hodin denně/týdně v průměru tak strávíte nad učením?
Jakub T.
Dobrý den,
Velmi záleží v jakém ročníku se zrovna nacházíte. V 1.ročníku se díky průběžným testům učíte hlavně několik dnů před nima (cca kolem 7). Určitě to není učení se několik hodin denně, jak se strašívá.
Jsem v 5.ročníku a z mé zkušenosti se ve vyšších ročnících učí hlavně před zkouškama, protože ubývá průběžných testů (pro někoho výhoda, pro někoho ne)
Kateřina Tojnerová
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kolik lidí se přibližně hlásilo za poslední léta na obor Dentální hygiena?
Děkuji za odpověď.
Kateřina Tojnerová
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
počet uchazečů hlásících se na tento program bývá kolem 350 uchazečů.
Barbora Valníčková
Hezký den,
ráda bych se v tomto roce přihlásila na obor Fyzioterapie a to jak na Vaší fakultě, tak také na 2LF. Termín přijímacího řízení je však na obou fakultách stejný – 7. – 8. června. Je v tomto případě možné využít například náhradního termínu, popřípadě je zde jiná možnost, jak bych mohla postupovat?
Děkuji
S pozdravem
Barbora Valníčková
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
zkoušku v náhradním termínu může povolit děkan uchazeči, který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Jan Zajíc
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli se počítá s přijímacími zkouškami prezenčně v kongresovém centru, nebo se už připravujete na online formu, případně jak by to probíhalo. 🙂 díky
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
výborná otázka :o)
Samozřejmě všichni doufáme v možnost prezenční přijímací zkoušky.
Na konkrétní odpověď je však příliš brzy.
Eva Kreglová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je na Vaší fakultě možné navazující studium v oborech Fyzioterapie a Nutriční terapie. Dále mám dotaz ohledně přijímacích zkoušek. Pokud bych si podala přihlášku na obor Všeobecné lékařství, ale zároveň i na Fyzioterapii nebo Nutriční terapii, mám žádat o náhradní termín přijímacích zkoušek na jeden z těchto oborů? Vzhledem k tomu, že se přijímací zkoušky na tyto obory konají ve stejný den.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
Fyzioterapii i Nutriční terapii vyučujeme pouze v bakalářských studijních programech. navazující studium bude nutné hledat na jiných VŠ.
Pokud si podáte souběžně přihlášky na Všeobecné lékařství, Fyzioterapii a Nutriční terapii, je třeba podat si přihlášku na každý program, uhradit přihlášky. Test vykonáváte pouze jedenkrát. V případě postupu do ústní části přijímacích zkoušek je již naše starost, aby se Vám pohovory nekryly.
Jan Hudák - studijní oddělení
Dobrý den,
na naší fakultě nevyučujeme v navazujícím studiu žádný z těchto studijních programů.
Pokud se přihlásíte na Všeobecné lékařství a k tomu i na některý další bakalářský studijní program (mimo Všeobecného ošetřovatelství), budete psát pouze jeden test z biologie, chemie a fyziky, kdy pro studijní program Všeobecné lékařství se započítávají všechny odpovědi. Pro Fyzioterapii se budou započítávat pouze odpovědi z biologie a fyziky, pro Nutriční terapii a Dentální hygienu pak pouze biologie a chemie. Není proto důvod si podávat žádost o náhradní termín přijímací zkoušky.
V případě postupu do druhého kola u všech studijních programů, budete vykonávat pro každý studijní program 2. kolo přijímací zkoušky zvlášť, ale vždy tak, aby Vám termíny nekolidovaly.
Robin Vavřík
Je možné se dostat na vaší školu, i za podmínky, že mé středoškolské vzdělání není ze dravotního oboru, ale z oboru sociální činnost
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
samozřejmě. Pro potřebu zápisu do studia je jediný požadavek, a to, aby předchozí střední vzdělání bylo zakončeno maturitní zkouškou.
Alžběta Svěrčinová
Dobrý den,
bohužel se mi letos kvůli situaci nepovede v pololetí doklasifikovat v řádném termínu. Bude to problém pro přihlášku?
Děkuji za odpověď
Alžběta Svěrčinová
Monika Marková - studijní oddělení
Dobrý den,
nebude.
Pokud nestihnete vykonat maturitní zkoušku do termínu konání přijímacích zkoušek, které byste složila a byla přijata, nebudete se moci zapsat do studia, dokud nedoložíte MV.
Jediné co je potřeba je, abyste k prezenci ústní části donesla originál potvrzení z Vaší střední školy, že maturitní zkoušku budete vykonávat v podzimním termínu.
Další komunikace ohledně zápisu do studia pak probíhá se studijním oddělením.
Viktória
Na základe čoho sa vyberajú študenti, ktorí idú na stáž? Môže ísť na stáž kto chce?
Klára Geierová - studentka 4. ročníku
Ahoj,
teď si nejsem jistá, jaký typ stáží máš na mysli. Pokud myslíš stáže v zahraničí, hodně záleží, na jaký typ chceš vyjet. Naši studenti nejčastěji vyjíždění na stáže od IFMSA či v rámci programu ERASMUS, ale samozřejmě je možné si domluvit i stáž po vlastní domluvě s pracovištěm zájmu. Stáže IFMSA se rozdělují hlavně podle interních bodů, které student sbírá mimoškolními aktivitami, které tento spolek pořádá a na základě jazykového testu z angličtiny. Výjezdy v rámci projektu ERASMUS závisí hlavně na studijním prospěchu, ale i studenti s horším průměrem mají možnost vyjet do zahraničí, jen je jejich nabídka zemí více omezená. Naše fakulta také úzce spolupracuje se zdravotnickým centrem Itibo v Keni. Na tuto humanitární misi jsou studenti vybíráni ve výběrovém řízení, ve kterém hraje roli například motivace studenta a jeho medicínské zkušenosti. Doufám, že jsem ti alespoň základně odpověděla na tvoji otázku, více informací o výjezdech můžeš najít pod ikonkou 3. LF v zahraničí.
Hezký den
Klára
Denisa Šímová
V nabídce bakalářských oborů je v sekci Všeobecného ošetřovatelství video k Nutriční terapii, šlo by prosím dodat video?
Anna Fišerová, student 4. ročníku
Už by to snad mělo být v pořádku? 🙂
Alžběta Svěrčinová
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bude nějaký problém, pokud na mém pololetním vysvědčení nebude datum z konce ledna, ale spíše z poloviny února? Bohužel, se mi kvůli situaci nepovede doklasifikovat do pololetí.
Děkuji za odpověď
Alžběta Svěrčinová
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli přichází v úvahu v případě nepříznivé epidemiologické situace nějaká změna v podmínkách přijímacího řízení (jak na bakalářské obory, tak na všeobecné lékařství)? Pokud ano, jaká?
Děkuji za odpověď, pěkný den 🙂
Veronika
V tuto chvíli nepředpokládáme změnu přijímacího řízení – to jedině při drastické změně epidemiologické situace. Přijímací řízení je v červnu, tedy v době, kdy dle odhadů by měl být silný efekt očkování a tedy uvolnění podmínek. Pochopitelně vyloučit nelze nic, ale doufáme silně !
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to funguje v prváku s rozvrhem hodin. Je nějak pro prváky stanovený nebo si ho každý tvoří sám? Popř. jestli jsou někde rozvrh dostupné…
Děkuji za odpověď
Dobrý den, mám takový dotaz. Bylo by možné studovat s Všeobecným lékařstvím ještě nějaký jiný bakalářský obor kombinovaně (třeba i na jiné škole)? Například Zdravotnický záchranář, nebo Sociální práce? Nebo je to časově velmi náročné?
Děkuji za odpověď.
Ahoj, teoreticky to určitě možné je. Na fakultě máme spoustu studentů, kteří kombinují studium všeobecného lékařství s jiným oborem (ať už souvisejícím, jako je například fyzioterapie a všeobecné ošetřovatelství, nebo taky z úplně jiného spektra – VŠE, konzervatoř, práva atd.). Zda bys to stíhala a vyhovovalo by ti takto kombinované studium, je spíš věc osobní preference a time managementu. Každopádně pokud tě to láká, vždycky to můžeš zkusit a případně studium jednoho z oborů kdykoli přerušit 🙂
Dobrý den,
chtěl bych si podat přihlášku na Vaši fakultu, obor Všeobecné lékařství, a zároveň na LF do Olomouce. Bohužel, termíny přijímacích zkoušek na tyto fakulty se kryjí a shodou okolností to jsou právě mé dvě „vysněné“ fakulty. Kdybych z tohoto důvodu zažádal o náhradní termín přijímacího řízení, mohlo by mi být vyhověno? Nebo to fakulta povoluje pouze nemocným či těm, kteří zrovna maturují/účastní se nějaké mimořádné události…?
Dobrý den,
to není problém, žádost si podejte :o) Přílohou žádosti bude pozvánka k přijímací zkoušce, která se Vám kryje s naším termínem.
Dobrý deň, som študentka zo Slovenska a chcela by som sa spýtať, či sa platí ročný poplatok za štúdium na vašej univerzite a koľko ?
Ďakujem.
Dobrý den,
na veřejných vysokých školách v ČR neplatíte školné, pokud nepřekročíte dobu určenou ke studiu „zdarma“. Pokud na 3. LF překročíte tuto dobu v magisterském studijním programu stanoveném na 6+1 rok a na bakalářském studiu na 3+1 rok, pak je Vám vyměřen poplatek za delší studium.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké je z pohledu studenta studium oboru všeobecné ošetřovatelství. Například co se týče rozvrhu, jestli si ho máte možnost upravit nebo je pevně daný, kolik dní v týdnu se chodí do školy a zda třeba stíháte zároveň s učením na testy i brigádu či práci. Dále by mě zajímalo jak vypadá praxe a jak se v průběhu let studia mění. Děkuji za odpověď 🙂
Ahoj Terko, co se týče rozvrhu je spíše daný, než volitelný. Všechny povinné předměty jsou dané, poté je předmět povinně volitelný (PVK) a volitelný (VP-3 za 3 roky studia, obvykle si studenti volí 1 každý rok), který tím, že si můžeš zvolit sama je každý časově jindy.
Do školy se obvykle chodí 5 dní v týdnu, zde ( https://www.lf3.cuni.cz/3LF-1841.html ) se pro ukázku můžeš podívat, jak rozvrh vypadal. Je to však samozřejmě jen ukázka, rozvrhy se liší. Ohledně brigády či práce, nechci říkat že se to nedá ani, že to půjde, protože si myslím, že to má každý jinak. Najdou se tací co zvládnou (myslím teď na větší úvazky) chodit do práce, ale spíše vím o studentech, kteří měli v průběhu studia nějakou brigádu. Praxe je hodně variabilní a co můžu říct jako velké plus je, že díky variabilitě je možnost si v rámci praxí projít mnoho oddělení a zároveň na nich strávit poměrně dost času. Myslím, že je tedy po úspěšném ukončení studia lehčí si vybrat v jakém oboru by si ráda pracovala. Často daná oddělení již v průběhu studia nabízí brigádu dle kompetencí, jak na pozici sanitáře, ošetřovatele tak i praktické sestry.
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kdy budou na webu vyvěšeny přijímací testy z minulého roku.
Děkuji
Testy pro Všeobecné lékařství včetně správných odpovědí jsou umístěny na webu. V roce 2020 se pro ostatní programy přijímací zkoušky v důsledku COVID pandemie nekonaly, takže je třeba vycházet ze starších versí.
Dobrý den, posílá se v rámci přihlášky i potvrzení o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře?
Děkuji
Neposílá, potvrzení o zdravotním stavu (především o očkování) se předkládá až u zápisu ke studiu po přijetí. Potvrzení o zdravotním stavu se též předkládá tehdy, pokud vznášíte nárok na modifikaci přijímacích zkoušet jako student/ka se speciálními vzdělávacími potřebami.
Kolik se přijímá lidí na všeobecné lékařství? Jaká je pak „úmrtnost“ studentů? Kolik studentů studium dokončí?
Do prvního ročníku přijímáme cca 220 uchazečů. Přibližně 15 % studentů neukončí první ročník úspěšně, což ale neznamená, že by fakultu opustili, mají možnost si předmět zapsat znovu a za rok se pokusit o úspěch.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Vaše 3.LF nabízí i letos přípravné kurzy na přijímací zkoušky. Má otázka zní, zdalipak se můžu přihlásit i jako osoba 3.ročníku. Maturitu i přijímací zkoušky dělám až příští rok, ale nechci nic podcenit. Děkuji předem za odpověď 🙂
Ahoj Verčo, určitě můžeš. Sama za sebe doporučuji volit kurz spíše ve 4. ročníku, pro ucelení všech znalostí, ale zajisté to nebude na škodu, pokud do toho chceš jít 🙂
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či sa podmienky na prijatie bez príjmacích pohovorov na odbor „všeobecné lekárstvo“ týkajú aj študentov zo Slovenska, ak spĺňajú všetky kritéria+športová reprezentácia SR na Majstrovstvách Európy a Sveta. Ďakujem
Podmínkou přihlášky je absolvování maturitní zkoušky v ČR (vycházíme ze vzdělávací programů českých gymnázií), takže to bohužel možné není. ze ale pochopitelně podat standardní přihlášku.
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budou na webu vyvěšeny přijímací testy z minulého roku.
Děkuji za odpověď
Testy pro Všeobecné lékařství včetně správných odpovědí jsou umístěny na webu. V roce 2020 se pro ostatní programy přijímací zkoušky v důsledku COVID pandemie nekonaly, takže je třeba vycházet ze starších versí.
Dobrý den, lze případně ze 3. LF přestoupit na jinou pražskou lékařskou fakultu?
Přestupy mezi fakultami jsou možné, vždy se přitom posuzuje překryv v obsahu a rozsahu absolvované výuky a většinou i studijní výsledky v předcházejícím studiu – není to tedy automatický krok, podléhá správnímu uvážení.
Dobrý večer, řeším dilema ohledně výběru vysoké školy. Posledních sedm let plánuji, že půjdu na medicínu, protože ačkoliv mě zoologie a botanika příliš nebraly, tělověda mě dost baví, řešení diagnóz, popis toho, jak vše funguje, proč to tak funguje, atd. Na druhou stranu v sobě cítím svého technického ducha. Baví mě programovat, vytvářet obvody, práce s PC. Pokud se podívám na svoje preference ve škole, je to oboje tak vyrovnané – účastním se krajských kol fyzikálních, chemických i matematických soutěží. Svoji budoucnost bych viděl v propojení medicíny a techniky, protože si myslím, že je stále málo lidí, kteří toto spojení utváří. Chtěl bych se proto zeptat, je studium všeobecného lékařství dobrým startem pro něco takového? Co se týká učení, nevadí mi učit se složité struktury, pokud vím, že mají smysl. Nevadí mi se něco naučit, když vím, že je to součástí systému a vím, že znalost pojmu je klíčová pro pochopení celku, to jsem tomu ochoten věnovat klidně všechen volný čas. To, co mi vadí je, když se mám naučit zpaměti nesouvisející pojmy, které ve většině případů neužiji. Jaká je tedy pravda o studiu medicíny, je to spíše o propojení pojmů nebo o takovém „šprtání“, jak se říká? Dále by mě zajímalo, jak moc se na medicíně u Vás pracuje s moderními technologiemi, je to spíše bádání nad knihou nebo užití různých prezentací webů atd? Obracím se na Vás 3. lf, protože mi přijdete nejvíce progresivní ze všech pražských fakult a proto, že váš systém, jak jsem se dočetl je spíše o učení se jednoho celku (orgánu) ze všech vědeckých směrů (histologie, anatomie, embryologie), než učení se jedné vědy o všem. Tato vaše cesta mi přijde rozumnější. Děkuji moc za vaše odpovědi. Michal Mrkos
Ahoj Michale, za mě osobně medicína rozhodně není jen o učení zpaměti nesmyslných pojmů – ano, v nějaké míře je to samozřejmě přítomno, ale většina studia se spíše věnuje funkčnímu propojení všech směrů, jako fyziologie, biochemie a tak podobně. Nad většinou učiva musí student logicky myslet, vše umět zpaměti by ani nebylo možné a u diferenciální diagnostiky pacienta by to nebylo velmi přínosné. Pro výuku máme integrovaný systém výuka, ve kterém najdeš prezentace a materiály ke každé jednotlivé hodině – já sama osobně knihy používám spíše v menším procentu a jen na některé předměty. Doporučuji Ti ale tyto otázky probrat přímo osobně s našimi studenty, stačí se přihlásit na jeden z hovorů, které probíhají celý měsíc, určitě se o tom můžeme pobavit víc 🙂
Dobrý den, jak zjistím, v kterých konkrétních soutěžích by mi mohlo být umístění uznáno pro upuštění od přijímací zkoušky? Jedná se mi o celostátní kolo soutěže Eurorebus, která má garanci MŠMT.
Dobrý den, Nikolo,
umístění v soutěžích si, prosím, nastudujte v informačním letáku: https://www.lf3.cuni.cz/3LF-62-version1-informace_o_studiu_a_prijimacim_rizeni_21_22.pdf
Pokud splňujete umístěním na vyhlášených pozicích, dodáváte ke své žádosti i úředně ověřenou kopii úspěchu. Pokud by bylo cokoli nejasné, další řešení je na pracovnících studijního oddělení a byla byste vyzvána k doplnění.
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli budou uchazečům přípravného kurzu zaslány bližší informace o způsobu online hodin ?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Martina
Ano, budou s eodesílat v úterý 12.1.
Krásný den,
ráda bych se zeptala, jak dlouho Vám trvala příprava na přijímací zkoušky na obor: Všeobecné lékařství´´.
Děkuji.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Adéla Zamrazilová
Ahoj, je to hodně individuální, ale průměr se myslím pohybuje někde mezi 2-3 měsíci. Na stránkách 3.lf najdeš i přijímací testy z minulých let (včetně správných odpovědí) a TRIMED bude v příštích měsících pořádat i přijímačky nanečisto, takže pokud budeš chtít, můžeš přijít a získat odhad jak na tom jsi 🙂
Moc děkuju za odpověď! 🙂
Dobrý den, ráda bych věděla, na kolik fakult jste si podávali přihlášky?
A pokud jste nějaký měli, jaký byl váš tzv. „záložní plán“ (tedy škola jiná než medicína, kam byste šli, pokud by vás nepřijali ani na jednu lékařskou fakultu)?
Ahoj, za mě jako studenta, je vždycky lepší podat si přihlášku kamkoliv to jde, limitovat se nechat akorát místem, pokud by Ti to někde vadilo. Já jsem měla přihlášku na 1.,2. a 3. lékařskou fakultu, ale chtěla jsem nejvíc na trojku, což se i splnilo! Záložní plán je u každého jiný a musíš vědět, co by tě bavilo, ale hodně z našich studentů za sebou má přírodovědu, biochemii či bakalářské obory, kterých u nás také najdeš mnoho.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli má smysl se nějak připravovat na ústní pohovor a popřípadě jak?
Dobrý den,
ústní pohovor zahrnuje interpretaci populárně vědeckého textu. Komisaři posuzují schopnost samostatného úsudku, všeobecný rozhled a schopnost komunikovat a reagovat na dotazy. Není to zkouška znalostí.
Pokud se chceš připravit doporučuji si občas přečíst nějaký odborný časopis, vybrat si zajímavý článek, který následně zkusíš přeříkat kamarádům, nebo rodičům třeba. 🙂
Dobrý den,
ano, o konání přijímací zkoušky v náhradním termínu můžete požádat, žádost zasíláte v originále na SO, s případnými přílohami – buď originál nebo úředně ověřená kopie.
V případě, že uchazeče zastihne zdravotní indispozice v den konání části přijímací zkoušky, může povolit děkan uchazeči , který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, vykonávat přijímací zkoušku v náhradním termínu a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní či státní závěrečné zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Dobrý den, uvažuji o studiu medicíny v Praze a rozhoduji se mezi 2. a 3. lékařskou fakultou, ale bohužel tyto školy mají přijímačky ve stejný den. Je možné požádat o náhradní termín přijímaček z tohoto důvodu?
Děkuji
Dobrý den,
ano, o konání přijímací zkoušky v náhradním termínu můžete požádat, žádost zasíláte v originále na SO, s případnými přílohami – buď originál nebo úředně ověřená kopie.
V případě, že uchazeče zastihne zdravotní indispozice v den konání části přijímací zkoušky, může povolit děkan uchazeči , který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, vykonávat přijímací zkoušku v náhradním termínu a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní či státní závěrečné zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Dobrý deň,
môže študent zo SR používať slovenčinu počas skúšok a prednášok alebo je nutné komunikovať v českom jazyku?
Ďakujem,
Erik
Používání slovenštiny během studia je možné, ovšem za podmínky, že je komunikace srozumitelná oběma stranám – vyučující může požadovat vysvětlení termínů v češtině, pokud ty slovenské nezná. Totéž se týká komunikace s pacienty – zejména pro ty mladší není již slovenština stoprocentně srozumitelná. Písemné zkoušky (testy) jsou studentům předkládány vždy v češtině.
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné uvažovat o studiu oboru Všeobecné lékařství ještě ve 23 letech či už je pozdě? Teď studuji na jiné vysoké škole (poslední ročník), ale nejsem si jistá, že je to „ono“.
Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
možnost studovat na jakékoli VŠ či univerzitě v ČR není nijak věkově omezena.
Dobrý den,
jak je to prosím s termíny, které se překrývají?
Kdybych se chtěla hlásit na všeobecné ale i dentální?
Děkuji Markéta Kosařová
Pokud se přihlásíte na oba studijní programy, budete psát pouze jeden test z biologie, chemie a fyziky, kdy pro studijní program Všeobecné lékařství se započítávají všechny odpovědi, pro Dentální hygienu se budou započítávat pouze odpovědi z biologie a chemie.
Dobrý den,
mám dotaz ohledně upuštění od přijímacích zkoušek. Průměr z požadovaných vysvědčení mám 1,0. Bohužel nemám žádný požadovaný úspěch v mimoškolních aktivitách, ale jsem držitelem mezinárodního certifikátu CAE z angličtiny. Mohla bych v tomto případě být přijata bez přijímacích zkoušek?
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem Nikol Šustrová
Dobrý den,
pro to, aby bylo upuštěno od přijímací zkoušky, je nutné splnit veškeré podmínky, které jsou vypsány. Pokud nemáte některý z úspěchů, není možné od přijímací zkoušky upustit. Certifikát o znalosti cizího jazyka do těchto úspěchů nespadá.
Dobrý den, kdybych se náhodou dostal přes písemné testy na ústní pohovory, můžu preferovat jeden z těch dvou termínů, ve kterém probíhají? Kryje se to s přijímacími zkouškami v Olomouci. 3. LF a UPOL jsou jediné fakulty, kam se chci hlásit. Děkuji moc za odpověď.
Dobrý den,
vybírat si bohužel není možné. Pokud Vám bude přiřazen termín, který se Vám „nehodí“, máte možnost požádat o náhradní termín ústní části přijímací zkoušky.
Existuje také možnost, že se dostavíte v den, kdy můžete, pak je ovšem třeba vyčkat na termín ústní části, kam se nedostaví jiný uchazeč.
Pokud nám svou preferenci sdělíte v den, kdy se píší testy, uděláme maximum pro to, abychom vyhověli.
Dobrý den,
chtěl bych požádat o upuštění od přijímacích zkoušek. Umístil jsem se na druhém místě v krajském kole geologické olympiády, kterou pořádá Masarykova univerzita. Bude toto umístění splňovat bod a) na vašich stránkách (do 3. místa v krajském kole české nebo slovenské středoškolské předmětové soutěže nebo olympiády anebo české nebo slovenské středoškolské odborné činnosti (SOČ); za ekvivalent těchto soutěží se považují soutěže kategorie A a B, které vyhlašuje každoročně MŠMT;)?
Děkuji za odpověď
Dobrý den,
ano tento úspěch splňuje podmínku v bodě a).
Kolik hodin denně/týdně v průměru tak strávíte nad učením?
Dobrý den,
Velmi záleží v jakém ročníku se zrovna nacházíte. V 1.ročníku se díky průběžným testům učíte hlavně několik dnů před nima (cca kolem 7). Určitě to není učení se několik hodin denně, jak se strašívá.
Jsem v 5.ročníku a z mé zkušenosti se ve vyšších ročnících učí hlavně před zkouškama, protože ubývá průběžných testů (pro někoho výhoda, pro někoho ne)
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kolik lidí se přibližně hlásilo za poslední léta na obor Dentální hygiena?
Děkuji za odpověď.
Kateřina Tojnerová
Dobrý den,
počet uchazečů hlásících se na tento program bývá kolem 350 uchazečů.
Hezký den,
ráda bych se v tomto roce přihlásila na obor Fyzioterapie a to jak na Vaší fakultě, tak také na 2LF. Termín přijímacího řízení je však na obou fakultách stejný – 7. – 8. června. Je v tomto případě možné využít například náhradního termínu, popřípadě je zde jiná možnost, jak bych mohla postupovat?
Děkuji
S pozdravem
Barbora Valníčková
Dobrý den,
zkoušku v náhradním termínu může povolit děkan uchazeči, který o to písemně požádá do 3 dnů ode dne konání části zkoušky v řádném termínu, a to v případě, jestliže se uchazeč nemohl zúčastnit zkoušky v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů, zejména zdravotních, dále z důvodu konání maturitní zkoušky.
Důvodem k podání žádosti o náhradní termín je kolize termínů maturitních zkoušek s termíny přijímacích zkoušek na 3. LF UK.
Přílohou žádosti je originál potvrzení ze střední školy. Studium v zahraničí, které je přípravou ke studiu na vysoké škole, je obligatorním důvodem k povolení náhradního termínu. Další náhradní termín se nepřipouští.
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli se počítá s přijímacími zkouškami prezenčně v kongresovém centru, nebo se už připravujete na online formu, případně jak by to probíhalo. 🙂 díky
Dobrý den,
výborná otázka :o)
Samozřejmě všichni doufáme v možnost prezenční přijímací zkoušky.
Na konkrétní odpověď je však příliš brzy.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je na Vaší fakultě možné navazující studium v oborech Fyzioterapie a Nutriční terapie. Dále mám dotaz ohledně přijímacích zkoušek. Pokud bych si podala přihlášku na obor Všeobecné lékařství, ale zároveň i na Fyzioterapii nebo Nutriční terapii, mám žádat o náhradní termín přijímacích zkoušek na jeden z těchto oborů? Vzhledem k tomu, že se přijímací zkoušky na tyto obory konají ve stejný den.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den,
Fyzioterapii i Nutriční terapii vyučujeme pouze v bakalářských studijních programech. navazující studium bude nutné hledat na jiných VŠ.
Pokud si podáte souběžně přihlášky na Všeobecné lékařství, Fyzioterapii a Nutriční terapii, je třeba podat si přihlášku na každý program, uhradit přihlášky. Test vykonáváte pouze jedenkrát. V případě postupu do ústní části přijímacích zkoušek je již naše starost, aby se Vám pohovory nekryly.
Dobrý den,
na naší fakultě nevyučujeme v navazujícím studiu žádný z těchto studijních programů.
Pokud se přihlásíte na Všeobecné lékařství a k tomu i na některý další bakalářský studijní program (mimo Všeobecného ošetřovatelství), budete psát pouze jeden test z biologie, chemie a fyziky, kdy pro studijní program Všeobecné lékařství se započítávají všechny odpovědi. Pro Fyzioterapii se budou započítávat pouze odpovědi z biologie a fyziky, pro Nutriční terapii a Dentální hygienu pak pouze biologie a chemie. Není proto důvod si podávat žádost o náhradní termín přijímací zkoušky.
V případě postupu do druhého kola u všech studijních programů, budete vykonávat pro každý studijní program 2. kolo přijímací zkoušky zvlášť, ale vždy tak, aby Vám termíny nekolidovaly.
Je možné se dostat na vaší školu, i za podmínky, že mé středoškolské vzdělání není ze dravotního oboru, ale z oboru sociální činnost
Dobrý den,
samozřejmě. Pro potřebu zápisu do studia je jediný požadavek, a to, aby předchozí střední vzdělání bylo zakončeno maturitní zkouškou.
Dobrý den,
bohužel se mi letos kvůli situaci nepovede v pololetí doklasifikovat v řádném termínu. Bude to problém pro přihlášku?
Děkuji za odpověď
Alžběta Svěrčinová
Dobrý den,
nebude.
Pokud nestihnete vykonat maturitní zkoušku do termínu konání přijímacích zkoušek, které byste složila a byla přijata, nebudete se moci zapsat do studia, dokud nedoložíte MV.
Jediné co je potřeba je, abyste k prezenci ústní části donesla originál potvrzení z Vaší střední školy, že maturitní zkoušku budete vykonávat v podzimním termínu.
Další komunikace ohledně zápisu do studia pak probíhá se studijním oddělením.
Na základe čoho sa vyberajú študenti, ktorí idú na stáž? Môže ísť na stáž kto chce?
Ahoj,
teď si nejsem jistá, jaký typ stáží máš na mysli. Pokud myslíš stáže v zahraničí, hodně záleží, na jaký typ chceš vyjet. Naši studenti nejčastěji vyjíždění na stáže od IFMSA či v rámci programu ERASMUS, ale samozřejmě je možné si domluvit i stáž po vlastní domluvě s pracovištěm zájmu. Stáže IFMSA se rozdělují hlavně podle interních bodů, které student sbírá mimoškolními aktivitami, které tento spolek pořádá a na základě jazykového testu z angličtiny. Výjezdy v rámci projektu ERASMUS závisí hlavně na studijním prospěchu, ale i studenti s horším průměrem mají možnost vyjet do zahraničí, jen je jejich nabídka zemí více omezená. Naše fakulta také úzce spolupracuje se zdravotnickým centrem Itibo v Keni. Na tuto humanitární misi jsou studenti vybíráni ve výběrovém řízení, ve kterém hraje roli například motivace studenta a jeho medicínské zkušenosti. Doufám, že jsem ti alespoň základně odpověděla na tvoji otázku, více informací o výjezdech můžeš najít pod ikonkou 3. LF v zahraničí.
Hezký den
Klára
V nabídce bakalářských oborů je v sekci Všeobecného ošetřovatelství video k Nutriční terapii, šlo by prosím dodat video?
Už by to snad mělo být v pořádku? 🙂
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Bude nějaký problém, pokud na mém pololetním vysvědčení nebude datum z konce ledna, ale spíše z poloviny února? Bohužel, se mi kvůli situaci nepovede doklasifikovat do pololetí.
Děkuji za odpověď
Alžběta Svěrčinová
:o)) viz předchozí odpověď. Problém to není.