Nejmladší z fakultních spolků vznikl z iniciativy studentů 3. LF UK MUDr. Viktora Šeba a MUDr. Ondry Balíka. Jeho účelem je komunitní, osvětová a kulturní činnost. 

Co děláme? 

Chceme zde vybudovat komunitní centrum spojující generaci seniorů a studentů, kluby ručních prací, diskuze nad šálkem kávy, promítání nezávislých filmů, přednášky zajímavých osobností z oblasti medicíny i mimo ni. Navázali jsme spolupráci například s Centrem pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče, Centrem paliativní medicíny nebo paliativním týmem z Vinohradské nemocnice. A tím rozhodně nekončíme! Plány jsou velké. Než abychom se svazovali škatulkami, necháváme si prostor pro vše, co nás zajímá a baví. V předloňském roce staly velmi populární akcí EdenKvízy. Jednou za dva týdny jsme se v podvečer scházeli s partou kamarádů a nad pivem či domácí limonádou a lovili z paměti významy dopravních značek, bájné draky z sci-fi románů nebo z jakých skleniček se pije které víno.

Naproti fakultě jsme otevřeli kavárnu Malý Eden, která se velmi rychle stala místem, kde se mnozí připravují na zkouškové s pomocí výborného kafe, ke kterému často zakousnou sendvič či se v zimě zahřejí polévkou. Po zkouškovém se tady skvěle oslavují zápočty, zkoušky i státnice levným pivkem a zelenou. 

Komunitní akce jsou pro nás důležité i výhledově, v účelu spolku však máme uvedenou také osvětu a kulturu. Tyto cíle naplňujeme prostřednictvím zatím největší a nejúspěšnější společné práce, Dudlík festu. 

Dudlík fest

Již pátý ročník multižánrového benefičního festivalu se konal 17. 10. 2019 na různých místech v centru Prahy. 

Proč multižánrový? Protože jste se mohli těšit na hudební stage v Crossu Clubu v Holešovicích, ale zároveň probíhaly přednášky a workshopy na téma autismus naproti holešovickému výstavišti ve Studiu Alfa. 

A proč benefiční? Protože výtěžek putoval Naději pro Děti úplňku, organizaci sdružující rodiny dětí s autismem, pro kterou jsme vybrali 35.121 Kč. Nejvíce jsme vybrali v předešlých letech 85.320 Kč pro Bolíto, spolek pomáhající popáleným dětem.