Doprovodný program

Abychom Vám nahradili atmosféru fakulty a neokradli Vás o možnost si ji prohlédnout, připravili jsme si pro Vás krátké video, ve kterém s Vámi zavítáme na nejrůznější místa naší fakulty. Tímto videem Vás provede naše studentka Jana.

Anatomage

Anatomage je moderní výukový stůl pro výuku anatomie. Studenti se na něm můžou učit anatomii unikátním způsobem. Jedná se o to takový velký 3D atlas, kde si studenti mohou prohlížet detailně všechny části lidského těla, což jim může být nápomocné při učení na jejich zkoušku z anatomie.

Chirurgické šití

Tento dobrovolný projekt je výsledkem iniciativy studentů. Studenti nejrůznějších ročníků si v něm mohou prohlubovat znalosti o chirurgickém šití, které bude nedílnou součástí všech studentů jak v období studia, tak hlavně následně v praxi. Studenti se učí na prasečích nožičkách úplné základy šití a různé chirurgické stehy.

Simulační místnost

V srpnu letošního roku byla vybudována u nás na fakultě zbrusu nová simulační místnost, kde se studenti již od prvního ročníku učí na nejmodernějších modelech. Tyto modely umí například identifikovat množství podané látky a simulovat reakci lidského těla na daný lék. Studenti zde mají možnost si vyzkoušet základy první pomoci a ve vyšších ročnících i pokročilou akutní péči.

Virtuální prohlídka 3. lékařské fakulty

V rámci projektu „Na Karlovku“ se také můžete podívat, jak to u nás na fakultě vypadá očima Janka Rubeše.