Studentské zázemí

Zajímá Tě, jestli naše fakulta nabízí také prostory k učení?

Pak pro Tebe máme dobrou zprávu! Je jich tady spoustu a můžeš si vybrat, co Ti bude nejvíce vyhovovat.

Pokud nemáš problém s trochu rušnější atmosférou, budou ti k dispozici prostory před Syllabovou posluchárnou nebo celé šesté patro. Sice tu nenajdeš stoprocentní ticho, za to ale spoustu nadšených kolegů napříč všemi ročníky, kteří Ti rádi pomůžou, když si s něčím nebudeš vědět rady.

Jestli naopak potřebuješ k učení naprostý klid, pak neváhej využít tichou studovnu ve 2. patře nebo knihovnu, kde budeš mít možnost naprosté koncentrace.

Ptáš se, kde se najíst kvalitně a zároveň tak, aby tvá peněženka neplakala?

Pokud nemáš zrovna moc času na zbyt a chceš se najíst rychle, pak Ti s radostí představujeme bufet 3. LF! Nejen že díky isicu dostaneš slevu na teplé jídlo či bagetu, ale den Ti určitě zlepší i úsměvy od našich milých pracovnic. Pokud jsi toho předešlý den moc nenaspal nebo Tě dlouhý den ve škole unaví, určitě vyzkoušej výbornou kávu za příznivou studentskou cenu!

Další možností je jídelna FNKV, která se nachází vedle pavilonu S. Na studijním oddělení si můžeš zařídit kartičku, se kterou následně půjdeš k paní v okénku vlevo při vstupu do budovy jídelny. U ní si na kartičku nabiješ potřebnou sumu peněz a následně si můžeš rovnou objednat obědy na další týden v dotykovém automatu naproti okénku. Obědy jsou opět dotované, nicméně jsou znatelně větší než v bufetu. Pokud víš, že ve škole strávíš celý den, raději si skoč na oběd do nemocniční jídelny. 

Pokud se Ti zrovna nechce objednávat pizza z donáškové služby či běžíš z nemocnice z praxe a nemáš čas dávat si pořádný oběd v jídelně či bufetu, vřele doporučujeme pizza stánek v nemocničním areálu. Starší studenti potvrdí, že pravou láskou k němu zahořeli až během druhého ročníku při přestávkách během výuky piteven na pavilonu CH.

Malý Eden

Na závěr nesmíme opomenout náš milovaný Malý Eden – studentskou kavárničku naproti fakulty. Po všech úspěšně zvládnutých testech, zkouškách nebo jen tak po dlouhém dni s kruhem na fakultě povedou tvé kroky jisto jistě tam! Na 3. LF neexistuje člověk, kterému by toto místo nepřirostlo k srdci již první návštěvou. Seznámíš se tady s novými lidmi, kteří Tě vždy ochotně vezmou mezi sebe, ať jsi z jakéhokoli ročníku, a kdo ví, třeba právě tady si najdeš nové nejlepší přátele. Se zelenou v ruce se totiž přátelství vždycky navazují nejlíp.