Všeobecné lékařství – hlavní program

Podívejte se na úvodní slovo děkana prof. MUDr. Petra WIdimského, DrSc., který VáS přivítá.
Na následujícím videu Vám proděkan pro studium MUDr. David Marx, Ph.D. vysvětlí studijní program naší fakulty a řekne Vám zásadní informace k příjímacímu řízení.
Přednáška nanečisto od oblíbeného doktora doc. MUDr. Jana Trnky, Ph.D., díky které si můžete živě vyzkoušet přednášku na vysoké škole a to již
8. 1. od 16:30. Pokud ji nezastihnete v živém vysílání nezoufejte, tato přednáška bude dostupná i po jejím průběhu.

Přijímací řízení

Podání přihlášky do 28. 2. 2021.

Přijímací řízení pro obor Všeobecné lékařství se skládá ze 2 částí.

Písemná část přijímací zkoušky se bude konat dne 7. 6. 2021 v Kongresovém centru Praha. Celkem 90 otázek z biologie, fyziky a chemie, z každého předmětu 30 otázek. Ústní část bude probíhat 8. a 9. 6. 2021 v budově 3. LF UK.

V průběhu přijímací zkoušky je zakázáno používat jakékoli pomůcky – tabulky, kalkulačky, hodinky.

Předpokládaný počet přijatých uchazečů je 170.

Může být povoleno upuštění od příjímací zkoušky, pro více informací navštivte stránky 3.lf či si zhlédněte video od pana proděkana MUDr. Davida Marxe, Ph.D.

Kateřina Michenková, 1.ročník Všeobecné lékařství

Na medicíně se mi nejvíc líbí její progresivita a rychlý vývoj. Člověk i potom co dostuduje má stále možnost se něco nového naučit a zlepšovat se v tom, co dělá. Studium je teprve začátek, ale po jeho dokončení se absolventům otevřou mnohé dveře s různými možnostmi uplatnění. Myslím, že práce lékaře je užitečná a umožní lidem nacházet smysl v tom, co dělají. Z vlastních zkušeností bych všem zájemcům doporučila studium na 3. lékařské fakultě, která ve všech směrech splňuje přesně to, co jsem si od studia slibovala.

Sára Zbožínková a Damián Zverec
1. ročník Všeobecné lékařství

Už od mala sme boli zvedavé deti a bavilo nás pozorovať svet okolo nás. Ako čas plynul, začali sme si viac a viac uvedomovať, že okrem prírodných predmetov nás napĺňa aj práca s ľuďmi. Táto fakulta nás zaujala svojím jedinečným modulovým systémom vyučovania, ústretovým prístupom k študentom a bohatým študentským životom. Práve v Dobroniciach sme si uvedomili, že naše rozhodnutie bolo tým najlepším krokom k našej novej životnej etape. Ak aj vy hľadáte správnu balanciu medzi kvalitným vzdelaním a pestrým socialnym životom, 3. lekárska fakulta je pre vás ako stvorená.

Ondřej Holčák, 2. ročník Všeobecné lékařství

Pro studium medicíny jsem se rozhodl, protože mě práce lékařů už od dětství fascinuje a vždy mě zajímalo, jak lidské tělo vlastně funguje. Na 3. lékařskou fakultu jsem šel z důvodu její modulové výuky, který mi přijde moderní. Líbí se mi, jakým způsobem se propojují informace z různých předmětů. Dalším důvodem je atmosféra fakulty, přátelský přístup starších studentů k mladším studentům a často také vřelý přístup profesorů ke studentům.

Tamara Maňáková, 3. ročník Všeobecné lékařství

Už na střední škole jsem začala uvažovat, že bych mohla studovat medicínu. Přírodovědné předměty byly mé oblíbené a já věděla, že se v budoucnu chci zabývat oborem, který bude rozvíjet již získané dovednosti z těchto předmětů. Proto jsem se rozhodla pro studium na 3. lékařské fakultě. Zaujal mě hlavně její komplexní modulový systém, který se zaměřuje na propojování všech oblasti. Šla jsem proto na Den otevřených dveří, abych se o fakultě dozvěděla co nejvíce. Překvapila mě jejich nadmíru přátelská atmosféra, mezi ročníková spolupráce a přístup profesorů ke studentům. Jsme tady taková jedna velká rodina.

Syllabova posluchárna