Všeobecné lékařství – hlavní program

Stream hlavního programu ze dne 6. 1. 2023 v 14:15
záznam přednášky nanečisto doc. mudr. Trnka, PH.D., 7. 1. 2022 16:00
Podívejte se na úvodní slovo děkana prof. MUDr. Petra WIdimského, DrSc., který VáS přivítá.

Na následujícím videu Vám proděkan pro studium MUDr. David Marx, Ph.D. vysvětlí studijní program naší fakulty a řekne Vám zásadní informace k příjímacímu řízení.
loňská Přednáška nanečisto od oblíbeného doktora doc. MUDr. Jana Trnky, Ph.D.

Přijímací řízení

Termín podání elektronické přihlášky je do 28. 2. 2023 včetně. Poplatek za podání přihlášky činí 830 Kč. 

Přijímací řízení pro obor Všeobecné lékařství se skládá ze 2 částí. 

Písemná část přijímací zkoušky se bude konat dne 7. 6. 2023 v Kongresovém centru Praha. Celkem 90 otázek z biologie, fyziky a chemie, z každého předmětu 30 otázek. Čas potřebný k vykonání písemné části je 3 hodiny. Ústní část bude probíhat 8. a 9. 6. 2023 v budově 3. LF UK.

V průběhu přijímací zkoušky je zakázáno používat jakékoliv pomůcky – tabulky, kalkulačky, hodinky.

Předpokládaný počet přijatých uchazečů je 180.

Může být povoleno upuštění od přijímací zkoušky, pro více informací navštivte stránky 3.LF

https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=detail_obor&id_obor=29004

V případě Vašich dotazů týkajících se přijímacích zkoušek jsme Vám k dispozici na následujících kontaktech:

Tereza Niederlandová, 2. ročník Všeobecné lékařství

Len po pár mesiacoch, čo som začala študovať na 3. lekárskej fakulte, som pochopila, že táto škola nie je len vzdelávacím zariadením, je aj životným štýlom. Vidieť vyučujúcich tak zapálených za to, aby ich zverenci do najmenšieho detailu porozumeli zložitým medicínskym témam a okrem toho sa pri tom aj zabavili a do odboru sa skôr či neskôr zamilovali, je skutočne výnimočné. Ich vzťah s nami je krásne priateľský a viem, že by som za nimi mohla prísť s akýmkoľvek problémom. Rovnaká atmosféra vládne aj medzi študentami – hoci som ďaleko od domova, na fakulte sa každý deň cítim ako doma. Keby sa ma ktokoľvek opýtal, prečo by mal ísť študovať na „trojku“, s úsmevom by som odpovedala, že pre ten pocit bezpečia, spolupatričnosti a prijatia, ktorým dýchajú všetky steny našej farebnej budovy.

Kateřina Michenková, 3. ročník Všeobecné lékařství

Na medicíně se mi nejvíc líbí její progresivita a rychlý vývoj. Člověk i potom, co dostuduje, má stále možnost se něco nového naučit a zlepšovat se v tom, co dělá. Studium je teprve začátek, ale po jeho dokončení se absolventům otevřou mnohé dveře s různými možnostmi uplatnění. Myslím, že práce lékaře je užitečná a umožní lidem nacházet smysl v tom, co dělají. Z vlastních zkušeností bych všem zájemcům doporučila studium na 3. lékařské fakultě, která ve všech směrech splňuje přesně to, co jsem si od studia slibovala.

Sára Zbožínková a Damián Zverec
3. ročník Všeobecné lékařství

Už od mala sme boli zvedavé deti a bavilo nás pozorovať svet okolo nás. Ako čas plynul, začali sme si viac a viac uvedomovať, že okrem prírodných predmetov nás napĺňa aj práca s ľuďmi. Táto fakulta nás zaujala svojím jedinečným modulovým systémom vyučovania, ústretovým prístupom k študentom a bohatým študentským životom. Práve v Dobroniciach sme si uvedomili, že naše rozhodnutie bolo tým najlepším krokom k našej novej životnej etape. Ak aj vy hľadáte správnu balanciu medzi kvalitným vzdelaním a pestrým socialnym životom, 3. lekárska fakulta je pre vás ako stvorená.

Ondřej Holčák, 4. ročník Všeobecné lékařství

Pro studium medicíny jsem se rozhodl, protože mě práce lékařů už od dětství fascinuje a vždy mě zajímalo, jak lidské tělo vlastně funguje. Na 3. lékařskou fakultu jsem šel z důvodu její modulové výuky, který mi přijde moderní. Líbí se mi, jakým způsobem se propojují informace z různých předmětů. Dalším důvodem je atmosféra fakulty, přátelský přístup starších studentů k mladším studentům a často také vřelý přístup profesorů ke studentům.

Tamara Maňáková, 4. ročník Všeobecné lékařství

Už na střední škole jsem začala uvažovat, že bych mohla studovat medicínu. Přírodovědné předměty byly mé oblíbené a já věděla, že se v budoucnu chci zabývat oborem, který bude rozvíjet již získané dovednosti z těchto předmětů. Proto jsem se rozhodla pro studium na 3. lékařské fakultě. Zaujal mě hlavně její komplexní modulový systém, který se zaměřuje na propojování všech oblasti. Šla jsem proto na den otevřených dveří, abych se o fakultě dozvěděla co nejvíce. Překvapila mě jejich nadmíru přátelská atmosféra, meziročníková spolupráce a přístup profesorů ke studentům. Jsme tady taková jedna velká rodina.

Syllabova posluchárna